KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12779003

nr 1277 9003

Carl Kylberg

(1878-1952), Sverige

Teckningar, 3 st. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad

Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 september 2019
kl 20:18:14

25/9 15:32:52 1      Vinnande bud
30/9 17:27:14 1      justering av budtak

Carl Kylberg

Läs mer om Carl Kylberg